Az Ingatlan Kiválasztása

RVR Design

Fogorvosi rendelő tervezése

Ingatlan Kiválasztás

Az új fogászati rendelő tervezésének jó alapja a megfelelő ingatlan kiválasztása. Időt és pénzt lehet megspórolni a megfelelő ingatlan megvásárlásával.

 

Lakóközösség

Vásárlás előtt érdemes a közös képviselővel egyeztetni arról, hogy a lakásban fogászat fog nyílni. Nem egyszer előfordult, hogy egy akadékoskodó szomszéd tudatlanságból, vagy rosszindulatból sok borsot tört az orrunk alá. Éppen ezért érdemes az eladót megkérni (az ingatlan vásárlás feltételévé tenni), hogy a lakóközösség járuljon hozzá a fogászati rendelő kialakításához. Ezt több módon is el lehet érni.

 

A legegyszerűbb, ha a közös képviselő nyilatkozik, hogy a társasház Szervezeti és Működési Szabályzata (SzMSz) lehetővé teszi a funkcióváltást, a lakóközösség ezt nem támadhatja meg. Jellemzően ezt a közös képviselők nem vállalják, ezért a lakóknak kell dönteniük.

 

Ez esetben a járatos megoldás a lakógyűlés összehívása, amely alkalommal az alacson részvételi arány miatt határozatképtelennek nyilvánítják a gyűlést, majd 10 perccel későbbre összehívja a közös képviselő az újabb gyűlést, ahol már a jelenlévők többsége elég a határozatképes szavazáshoz.

 

Arra is van lehetőség, hogy a társasházi tulajdonosokat egyesével felkeresve, velük hozzájáruló nyilatkozatokat aláíratva érjük el, hogy a lakóközösség ne emeljen később kifogást a fogorvosi rendelő ellen.

 

 

Ingatlan Állapota

A fogorvosi rendelő számára a legideálisabb az olyan lakás, ami teljes felújításra szorul. A helyiségek teljes átszervezésére szükség lesz, az összes belső fal, a padló rétegrend, a meglévő gépészeti- és elektromos rendszer helyett új, korszerű anyagok, szerkezetek kerülnek beépítésre.

 

Összességében tehát elmondható, hogy minél kevesebb értéket képvisel a lakás belső falainak, gépészetének állapota, annál kisebb a vételár, és annál kisebb összeget kell a bontás során kidobni. Minél romosabb egy lakás, annál jobb.

 

Alaprajz

A meglévő alaprajz tapasztalt szem számára sokat mond arról, meg lehet-e tervezni a fogorvosi rendelőt az adott alapterületre.

 

Rossz jel, például, ha a bejárat a lakás egyik sarkában van, ez esetben biztosan sok rejtett közlekedőre lesz szükség.

 

Szintén óvatosan kell bánni az olyan lakásokkal, ahol, kevés, és/vagy kicsi ablakok vannak.

 

Érdemes továbbá megvizsgálni az utcai traktus utcával párhuzamos hosszát, mert ide tervezzük a fogorvosi kezelőhelyiségeket. Egy kezelőhelyiség ideális szélessége 3,10m. A fent említett méret ez alapján például egy 3 székes fogorvosi rendelő tervezése esetén 9,50m körül ideális (3,10m*3=9,30m+ falvastagságok).

 

Meglévő, megfelelő méretű erkély előnyt jelenthet, mert a klíma kültéri készülékek elhelyezését egyre inkább tiltják az udvari homlokzaton. Erkély hiányában a jelentősen drágább, rejtett kültéri klíma alkalmazása válik szükségessé.

 

Fent említett szempontok figyelembe vételével a fogászat számára alkalmasabb lakás vásárolható, a fogorvosi rendelő tervezése során kevesebb kompromisszumot kell kötni, egy átláthatóbb, jobban használható, rejtett közlekedőktől mentes alaprajz alakítható ki.

Kérdése van?

Fogorvosi rendelőt szeretne nyitni? Forduljon hozzám bizalommal,  kérjen időpontot ingyenes konzultációra, mely során átbeszéljük a fogorvosi rendelő tervezésének, nyitásának minden lépését.